Warning: session_start(): open(/tmp/sess_5201c9426d0c3e7cb55d4b7d97cea51f, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/gaimder1/public_html/index.php on line 2

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /tmp) in /home/gaimder1/public_html/index.php on line 2

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/gaimder1/public_html/index.php:2) in /home/gaimder1/public_html/view/default/master.php on line 2
Başkanın Mesajı - Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği

Başkanın Mesajı

Çoğulcu bir anlayışla hareket edeceğiz

 

Bora Kanevetci

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı

 

Değerli meslektaşlarım;

 Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneğinin 18. Dönem Genel Kurul ve Seçimleri 26-27 Mart tarihlerinde yapıldı ve Dernek tarihimizin en geniş katılımlı genel kurulunda yüksek bir katılım ile şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızı bu onurlu göreve layık gördünüz.

Bu seçimde bizlere bizlere destek veren/vermeyen GAİMDER ailesinin her bireyine tek tek teşekkür ederim.

Çoğulcu bir anlayışla bu göreve talip olduk. Aday olmaya karar verdiğim ilk andan itibaren sizlerden aldığım güç, bizlere şevk verdi.

Yönetimde yer aldığım 3 yıl içerisinde mesleğin sorunlarıyla ilgili GAİMDER çatısı altında önemli çalışmalara imza attık. Müteahhitlik Hizmet Yasası, Otopark Yönetmeliği, Planlı Alanlar Yönetmeliği başta olmak üzere şehrimizi ve sektörümüzü ilgilendiren her konunun içerisinde katkı sağlamak için elimden gelen çabayı gösterdim.

Genel kurul bu göreve layık görülmem, sizlerin teveccühü, sorumluluklarımı daha da artırdı. Bundan sonra da sektörümüzü ilgilendiren tüm yasa ve yönetmeliklerde gerek GAİMDER, gerekse Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildiğim İMKON çatısı altında sektörüme hizmet vermeyi sürdüreceğim.

Görev dağılımının ardından ilk icraatlarımızdan birisi seçimden önce söz verdiğimiz gibi Dernek çatısı altında komisyonlar oluşturmak oldu.

Bu komisyonlardan;

YAPI MALZEMELERİ KOMİSYONU ile malzeme fiyatlarındaki artışları irdeleyip, üyelerimizle dayanışma içerisinde hareket edeceğiz.

YASA VE YÖNETMELİKLER KOMİSYONU ile uzayan ruhsat süreçlerini kısaltmayı, idarelerle görüşmeler yaparak sorunlarımıza daha hızlı çözüm bulacağız.

İŞ GÜVENLİĞİ KOMİSYONU ile iş kazaları sonucu zarar gören meslektaşlarımızın ve çalışanlarının mağduriyetlerinin önüne geçilmesi için çalışmalarda bulunulacaktır.

KAMU MÜTEAHHİTLERİ KOMİSYONU ile kamuya iş yapan meslektaşlarımızın sorunlarının çözümü için gerekli çalışmalar ve girişimlerde bulunulacaktır.

SOSYAL ETKİNLİKLER VE DAYANIŞMA KOMİSYONU ile üyelerimiz arasında birliği sağlamak ve dayanışmayı artırmak için yurt içi ve yurt dışı geziler düzenlenecek, sosyal sorumluluk projeleri üretilecektir. Hepsinden de önemlisi meslektaşlarımızı hakkettikleri Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Lokali’ne kavuşturacağız. Böyle bir lokal yapılması meslektaşlar arasındaki kaynaşmayı ve birlikteliği de arttıracaktır.

YEREL YATIRIMLAR KOMİSYONU ile kentimizde yapılacak olan yerel yatırımları ve planlamaları takip edip üyelerimizin bilgilerine sunacağız.

En önemlisi GAİMDER olarak sektörümüzü meslektaşlarımızla birlikte yöneteceğiz. Ulusal, sektörel ve kurumsal hedefler doğrultusunda, üyelerimiz arasındaki işbirliği ve dayanışmayı geliştiren, derneğin kurumsal yapısını daha da ileriye taşıyan, birliktelik ve ekip ruhunu ön plana taşıyan bir anlayışla hareket edeceğiz.

İnşaat sektörü olarak zor bir dönemden geçtiğimizin bilincindeyiz. Bu zor dönemi aşabilmenin tek yolu meslek etiği ve ilkelerini ön plana çıkaran katılımcı bir yönetim anlayışıdır. Tüm meslektaşlarımızı derneğimizi sahiplenmeye, bu zorlu, meşakkatli ve onurlu görevde bizlere destek olmaya davet ediyor, verimli bir hizmet dönemi geçirmemiz dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.